Vyhledat

Mámování - početí podruhé

Přesto, že jsem zamlklé těhotenství zvládla, řekla bych, dobře, stále jsem pociťovala prázdné místo a jediným způsobem, jak ho zaplnit pro mě v tu dobu bylo další početí. Sklouzli jsme tím do méně romantického a přirozeného procesu stvoření nového života. Když na to teď vzpomínám, bylo tam příliš mnoho plánování a myšlení. Dnes bych to udělala jinak.


(Slyšeli jste babskou povídačku, že když je dítě počato z rozumu je to kluk, a když ze vzplanutí je to holka? U nás to sedí... )


Ale zpátky do jara 2018. V lednu jsem potratila a rozhodla jsem se, že nebudu držet doporučované šestinedělí (což znamená mimo jiné i žádné milování) a jen co se mi vrátila menstruace, šli jsme na to.


Jindříšek tak fantasticky maskoval své početí, že jsem se o jeho existenci dozvěděla až u gynekologa, kam jsem šla na kontrolu a už mu tam krásně pumpovalo srdíčko. Jsem za to nesmírně vděčná. Za to, že jsem nemusela opět procházet strachem. Později jsem hledala důvod toho, proč nás opustilo první miminko.


Důvodem bylo to, že jsem hledala oporu na špatném místě. Největší oporou pro mě má být můj muž a moji blízcí. Až moc jsem se odevzdala strachu a představě pádu.

Když se příliš odevzdáme strachu, ničíme tím nově zasazená semínka. Když si pleteme strach s důvěrou, odevzdáváme tím svou sílu. Je to téma, které ve mně velmi pracuje i v této době.


Jak to máte se strachy vy? Ovlivňují vás? Uvědomujete si je? Pracujete s nimi?