Joga v cajovne s Blankou.jpg

Jóga v čajovně

S Jógou v čajovně si vychutnáte klid vlastního těla

Díky individuálnímu přístupu v malé skupině je jóga vhodná pro všechny. Pro začátečníky, pokročilé, malé i velké, pro muže i pro ženy.

Co si vzít s sebou?

V prostoru je šatna, kde je možné se převléci. Doporučujeme pohodlné kalhoty (ideálně leginy) a pohodlné tričko. Voda, deky a několik karimatek je na místě k použití...

Pondělní lekce s Blankou Roušalovou od 19:00 do 20:30

Každé jógové setkání bude mít své téma. Od zaměření se na určitou část těla, až po práci s čakrami. Ať se bude lekce týkat čehokoliv, vždy nás na začátku čeká zklidnění, stažení pozornosti dovnitř, práce s dechem.

Při ásanové části bude někdy tempo rychlé, jindy velmi pomalé, vždy však s ohledem na možnosti každého z nás.

Ke konci si tělo i mysl odpočine při relaxaci a meditaci.
Om Namah Shivaya, Blanka Bhava

Praktické informace:

Vstupné je formou dar za dar (zaplatíte podle toho, jak jste byli spokojeni)

Přihlášení na lekce není nutné, přijdete a užíváte si lekci.

Pro aktuální informace sledujte Facebook Jógy v čajovně

Jógu spouštíme od 7. 6. 2021

 

Čchi-kung

Cvičení kultivující naši životní energii, otevírající naše srdce a zklidňující naši mysl. Prostřednictvím série cviků a meditací zbavuje naše tělo stagnující energie a následně tělo přijímá životadárnou energií.

Pravidelně sobota od 10:00 do 11:15 v čajovně
Qi-gongem provází Alena Durajová

 

Praktické informace:

Vstupné je formou dar za dar (zaplatíte podle toho, jak jste byli spokojeni)

Přihlášení na lekce není nutné, přijdete a užíváte si lekci.
Více informací: www.durajova.com

 
PB_14-09-30_Savitri_0482.jpg
tantra-savitryi_logo_horizontal-05.png

Terapie a masáže

Přijďte si užít jedinečný dotek tantry. Ať už na přednášku, masáž či terapii. Tantrickými rituály provází Xenyie Suhayila Komersa, která založila tantrický chrám Sávitryí  v Bratislavě v roce 2011.

Sávitryí Tradiční tantra masáž, tantra terapie, kurzy pro páry a workshopy naplňují vizi uplatnění znalostí filozofie tantry, meditace a tantra masáže ve prospěch současného člověka ve všech oblastech života.

Krok za krokem Vás tantra masáž provází poznáním potřeb vlastního těla, jeho pocitů, vnímání nahoty, prožití rozkoše, prožití neznámých stavů těla - vibrace, multiorgasmus, orgasmus v různých částech těla, orgazmus bez ejakulace.

Xenyie navštěvuje čajovnu přibližně 1x za 6 týdnů

Aktuální termín:

Objednejte se na e-mailu, čísle čajovny, nebo formulářem.

Ceník masáží a terapií

SÁVITRYÍ BODY: 60-150 min, cena od 2.200 Kč


Masáž Sávitryí BODY je pro vás velmi vhodná, pokud vám chybí intenzivní doteky, objetí a lidská tělesná blízkost. Masérka vám dokáže všechny tyto doteky v průběhu masáže poskytnout s velkou laskavostí, pochopením a respektem. Masáž je díky dotykům ozdravným a radostným zážitkem. Masáž celým tělem, nezahrnuje masáž intimitami masérky. V žádném případě se nejedná o sexuální kontakt a vzájemnou masáž. Vy přijímáte a užíváte si pocity svého těla a všechnu oéči, která vyživuje vaše tělo a duši. Vy nemasírujete, respektujete hranice masérky.

 • 60 min. Kč 2200
 • 90 min. Kč 3000
 • 120 min. Kč 3800
 • 150 min. Kč 4600
 • K masáži pro muže je možné dokoupit masáž prostaty + 500 Kč
SÁVITRYÍ ENERGIE: 120-150 min, cena od 4.200 Kč


Při masáží Sávitryí ENERGIE probíhá cílené budování a zvyšování vaší sexuální/životní energie. Pro muže tantrická technika Velký tan na rozvedení vzrušení do těla. Pro ženy Orgasmická jóga k rozvinutí orgasmických zkušeností. Součástí je i pranajáma - jógový dech. Tyto speciální postupy spojené s tantrickou masáží přináší nové pocity pro tělo, ozdravení i hlubší relaxaci. Na závěr je možné prožít ejakulaci či orgazmus. Naní to ovšem cíl masáže. Vámi přijímaná masáž je především ozdravným a radostným zážitkem. Pravidelným využívaním programu ENERGIE si zvyšujete vaši životní energii, jste vitálnější, ozdravujete si vaše tělo i emoce. Kvalitní Sávitryí tantra masáž není usilování o vyvrcholení, je to příjmená zkušenost z vědomého dotyku, který vám odevzdáváme s laskavostí a citrlivostí.

 • 120 min. 4.200 Kč
 • 150 min. 5.000 Kč
 • K masáži pro muže je možné si dokoupit masáž prostaty + 500 Kč
SÁVITRYÍ TRADICE: 60-150 min, cena od 1.800 Kč


Kvalitní tantra s masáží intimit není usilování o vyvrcholení. Je to příjemná zkušenost z vědomého dotyku, který se vám dostává z rukou masérky s laskavostí a citlivostí.

(oproti masáži BODY masérka při masáži používá pouze ruce)

 • 60 min. 1.800 Kč
 • 90 min. 2.600 Kč
 • 120 min. 3.400 Kč
 • 150 min. 4.200 Kč
 • K masáži pro muže je možné si dokoupit masáž prostaty + 500 Kč
 • Masáž Sávitryí TRADICE si můžete vychutnat i bez ošetření intimit. Cena je o 300Kč nižší.
INTIMNÍ TERAPIE: 60min, cena 1.500 Kč


Terapie Sávitryí jsou dlouhodobé hluboké ozdravné procesy. Z vaší strany je nutné mít odhodlání, motivaci a výdrž tyto terapie absolvovat. Z naší strany dostanete to nejlepší. Pracujeme společně na uzdravení tělesné, emoční, psychické a sexuální úrovni vaší bytosti. Jak vám terapie pomůže ve vašem životě?

 • zbavíte se vašich traumat a bloků pochopíte, co v sexu a ve vztahu potřebuje muž a co žena
 • porozumíte vašim pocitům a touhám
 • Zcitlivíte si vaše tělo a budete zažívat orgasmy
 • muž si posílí svou výdrž při milování
 • začnete otevřeně komunikovat své potřeby a stanovovat si zdravé hranice
 • vybudujete si zdravé sebevědomí
 • naučíte se udržet vzájemnou sexuální přitažlivost ve vztahu
 • váš život se stane celkově radostnějším
Cena pro jednotlivce je 1500 Kč/hod. Cena pro pár je 2000 Kč/hod.

 

Ženské kruhy

Tereza Bory provází ženy z Dobříše a blízkého okolí Ženskými kruhy. V bezpečí ženské skupiny si vyprávíme a objevujeme jednoduchou praxi, která otevírá vnímavost ženského těla. Naše setkání se mohou stát rituálem, který posílí stabilitu vaší ženské energie. Co jsou Ženské kruhy a z jakého důvodu jsou pro nás, pro ženy, důležité?

"Od nepaměti se ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost, aby se učily o ženské síle, o posvátnosti ženského těla a jeho cyklů. Aby v "ženském klanu" našly svoje kořeny, ze kterých můžou jako Ženy růst, kvést a přinášet plody do svého společenství...

Ženské kruhy jsou místo a společenství, které nás vyživuje a podporuje v našem vlastním, ženském způsobu existence ve světě s převahou mužského přístupu.

Ženský kruh je kruh sesterství, léčí vztahy mezi ženami, které vyrůstají ve světě, kde mezi ženami je často rivalita a soupeření. V ženské kruhu se ženy samy od sebe naučí být jedna druhé opravdovou oporou.

Ženský kruh nám pomáhá být ve spojení se svými ženskými kvalitami jako je citlivost, hloubka, emoce a pochopit, že nemají menší hodnotu, než rozum, úspěch a výkon, které jsou především v naší společnosti ceněny."

 
circulo-de-mujeres.jpg

Intuitivní tance

Co je intuitivní tanec?
Intuitivní tanec nás vede dovnitř k sobě, do těla. Je to tanec svobody, neboť kromě vzájemného respektu, nemá žádné pravidla a dává nám možnost prožít si vše, co k nám v danou chvíli přichází. Někdy můžeme mít otázku či záměr, jindy se můžeme jen nacítit na sebe a naslouchat poselství, která k nám přichází. Je to způsob meditace, čili nacítění se na sebe, v pohybu. Propojení vnitřku a vnějšku. Vyjádření neviditelného ve viditelném (světě).

Večery nás bude provázet Estel, jejíž taneční příběh zní:
Tanci se věnuji již 6 let, kdy jsem s ním začala, abych se vymanila z dost složitého vztahu a posílila sebe. Zpětně jsem za to moc vděčná. Tehdy jsem díky tanci začala objevovat své ženství. A stále objevuji. Budu ráda, když se na cestu vydáš se mnou.

Protančíme se životem

Nejbližší tanec: čtvrtek 10. června od 19:00
Tanec Cesty k sobě - více informací

 
teajazztrio.jpg

Živě z čajovny

Od roku 2017 pořádáme v čajovně komorní koncerty známých i neznámých hudebníků s důrazem na hru na alternativní hudební nástroje (např. digerigoo, heng-drum nebo brumle).

Chcete si u nás zahrát, nebo víte o někom, koho si u nás chcete poslechnout? Dejte nám vědět.

Cyklus koncertů Živě z čajovny podporuje Město Dobříš. Děkujeme

 
20191007_160755.jpg

Čchi-kung masáže

 • Čchi-kung (qi-gong) Energy masáž kultivující energii, podporující volný tok energie v těle a spouštějící samoléčebné procesy v těle za použití dotekových a bezdotykových technik.

 • Kundalini Awakening masáž probouzející naši základní životní esenci uloženou v oblasti pánve, otevírající srdce a pracující s uvolněním bederní páteře. Součástí je i terapie s Tibetskými mísami.

 • Rekondiční masáž  využívající qi gong techniky k uvolnění těla před masáží a pak k následnému obnovení toku energie v těle. 

 

Másážemi provází Alena Durajová, objednávky, prosím, směřujte přímo na ni: Tel.: +420 724 899 713, Mail: al.durajova@gmail.com

Více informací: www.durajova.com

Druhy masáží a ceník

Qi Gong Energy Healing


Starověké čínské léčebné umění kultivující energii na fyzické, psychické, emocionální a spirituální úrovni. Terapie probíhá v uvolněném meditativních stavu, během které tělo přijímá životní energii zvanou Qi. Současně je podporován volný tok energie a spouští se samoléčebné procesy v těle. Z hlediska psychologického přináší hlubokou relaxaci, má blahodárný vliv na nervový systém, pomáhá vyrovnávat tlak i teplotu v těle, podporuje mikrocirkulaci. Zahrnuje jak dotekové, tak bez dotekové techniky.
Terapie probíhá na masážní stole asi 70 minut v pohodlném oděvu.
Certifikát jsem získala u Roberta Penga ve státě NY v Rhinbecku.
www.robertpeng.com Cena je 800,- Kč (70 minut)
Kundalini Awakening masáž


Přečtení názvu masáže může evokovat různé představy o této masáži.
Na vysvětlenou, kundalini je základní životní esence uložena hluboko v nás v oblasti pánve. Tato masáž pomáhá probudit tuto esenci v nás spolu s otevřením srdce. Pracuje se uvolnění bederní oblasti páteře, na kterou má blahodárné účinky. Většina lidí je v této oblasti velmi ztuhlá. Pracuji se sezamovým nebo kokosovým olejem, které pomáhají odplavovat z těla toxiny. Dotýká se meridiánových drah a pomáhá nám na cestě ke svému středu.
Celá masáž zahrnuje jak přední, tak zadní část těla (záda, šíje, nohy, břicho, ruce, hlava, obličej)
Používám tibetské mísy, které pomáhají odplavit toxiny z těla a následně harmonizovat čakry, a deštnou hůl na vyrovnání pravé a levé hemisféry.
Certifikát jsem získala ve Škole Awakening u Nicol Kozákové.
https://www.awakening-klinika.cz/
Tyto masáže mohu vykonávat jen dvě denně, jsou energeticky náročné. Cena je 1200,- Kč (90-100 minut)
Rekondiční masáž kombinovaná s Qi gong technikami


Tato masáž je kombinací tradiční masáže jednotlivých částí těla (záda, šíje, nohy, ruce, přední část těla) s použitím qi gong technik a také na závěr masáže k podpoře volného toku energii v těle. Kvalifikaci jsem získala na masérském kurzu v Praze. Cena: odvíjí se o toho, jaké části si klient k masáži vybere a od času, který je na tuto masáž potřeba 60 minut 700,-
70 minut 800,-
80 minut 900,-
90 minut 1000,-

 
doterra-huiles-essentielles-ungestealafo

Setkání nad éterickými oleji

Setkání nad éterickými oleji s Helenou Virgler

Helena Virgler vystudovala konzervatoř v Praze. Kromě snahy živit rodinu hud-dram oborem se jejím životem line červená nit lásky k přírodě a vnímání energií. Rostliny a jejich vůně. Jejich křehká propojenost s lidmi a zvířaty a v posledních letech éterické oleje a jejich užití. S pokorou a poděkováním s vámi bude ráda sdílet svoje zkušenosti.

Vstupné formou dar za dar (zaplatíte podle toho, jak jste byli spokojeni)
Více informací: helevirgler@gmail.com

Nejbližší setkání: středa 9. června od 19:00
Téma: 10 olejů pro domácí využití, aneb domácí lékárna - více info

 

Otevřené deskohraní

Máme otevřeno a ještě k tomu si můžete zahrát deskovku! Tak se stavte, otevíráme v 19:00 a zavíráme kolem půlnoci.

Většinou hrajeme první pátek v měsíci. Pro konkrétní termín sleduj FB čajovny, nebo se přidej do hromadného chatu (v případě vážného zájmu tě přidá hlavní organizátor deskoherních setkání Marek Kykal, budeš pak mít možnost hlasovat o termínu), nebo se klikni na WhatsApp link a dostávej jednou týdně info o všech akcích čajovny.

 
123742261_3434471133316116_7754049107312

Malování hennou

Připravujeme :-)

 
trhy.jpg

Dobříšské trhy

S Vypečenou Zůzou se pravidelně účastníme dobříšských regionálních trhů.

Mezi naše speciality patří pikantní indický čaj dáta masala, svařené víno (v zimě), jarní životabudič, levandulová limča. Vypečená Zůza peče božské koláče a další sladkosti z poctivých surovin - cheesecaky všech chutí a vůní, superčokoládové brouwnies, bananabread, ovocné košícky, vánoční cukroví a spoustu dalšího.

Najdete nás ve stánku u pošty.

Každou druhou sobotu v měsíci na Komenského náměstí.

 
meditační setkání dětí Dobříš.jpg

Meditační setkání dětí

Meditace je vhodná pro děti ve věku 6 - 12 let. Zvyšuje schopnost koncentrace, empatie, schopnost učit se nové. Děti jsou klidnější a vyrovnanější.

PROGRAM MEDITAČNÍHO SETKÁVÁNÍ DĚTÍ:

 • jógová cvičení pro děti

 • energetické čištění těla

 • indiánské sebeléčení

 • ómování - práce s dechem

 • Andělské pohádky

 • práce s energií

 • kreslení

1x měsíčně ve středu od 17:00 - 19:00
Vstupné: 300 Kč
Meditace vede Jana Štrausová, autorka knížky Děti nového věku

tel.: 606847486, jana.straus@seznam.cz

Nutná rezervace místa u Jany Štrausové

 

Více informací: www.janaterapie.cz

Rozhovor v DušiK s Jaroslavem Duškem

 
 
Osoba Kontrola telefonu

Dostávejte informace o aktivitách v čajovně

dost%C3%A1vejte%20aktu%C3%A1ln%C3%AD%20n

Měsíční přehled akcí na email

přihlášení přes formulář